60% občanů ČR považuje současnou ekonomickou situaci za špatnou

17. července 2009 v 16:51 | P. Hartman

Podle výsledků šetření Centra pro výzkum veřejného mínění považuje 60 procent občanů České republiky současnou ekonomickou situaci za špatnou. Vzhledem k tomu, že se na ně z médií většinou valí samé negativní zprávy, se tomu nelze příliš divit.
V této souvislosti pak není překvapením, že rovněž zhruba 60 procent lidí se zároveň domnívá, že je hospodářské potíže ovlivní. Vzhledem k tomu, že v České republice máme letos volební rok, mohou politici s těmito obavami docela dobře pracovat. Pokud však jsou zodpovědní, neměli by se předhánět v nejrůznějších populistických návrzích a měli by se snažit čelit dopadům světové hospodářské krize pokud možno tak, aby zdraví tuzemské ekonomiky ještě více nepodlomili.

Česká republika není v krizi, bankovní sektor naprosto stabilní, nestál státní rozpočet ani jednu korunu...řada firem doopravdy bude dále krachovat.

Část té viny by se dala připsat veřejnému mínění, nicméně myslím si, že bohužel velká část toho, co dnes pociťujeme, je velice reálná, reálná krize. Nehledě na to, že máme zdravý finanční sektor, bohužel jsme pupeční šňůrou napojeni na hospodaření našich západních sousedů a tam propady domácí poptávky způsobují našim exportérům nemalé problémy.

Zdroj: www.rozhlas.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama