Září 2009

Barack Obama prezidentem

7. září 2009 v 10:13 | peace


  • The President of the United States, and the first African-American elected.
  • Президент Соединенных Штатов Америки и первый Афроамеричанин на посту президента Америки.
  • Prezident Spojených států a první Afroameričan, který usedl na prezidentské křeslo v USA.

Президенство Барака Обамы

Президенство Барака Обамы началось в полночь по EST времени 20 января 2009 года. Он - 44й Президент США. Обама, бывший сенатор США от штата Иллинойс, обошёл сенатора от Аризоны Джона Маккейна на президентских выборах 2008, став первым в истории афроамериканцем, избранным на пост Президента. Промежуточный период начался, когда Обама был выбран президентом 4 ноября 2008 года. Во время промежуточного периода Обама озвучил состав Кабинета и Администрации Президента США. Вскоре после выборов 4 ноября Обама выбрал представителя штата Иллинойс Рама Эммануэля в качестве главы администрации Белого дома. В Кабинет вошли бывшие соперники по праймериз: Хиллари Родхэм Клинтон в качестве Государственного Секретаря и Билл Ричардсон в качестве главы Департамента Торговли США. 1 декабря Обама объявил, что желает видеть Роберта Гейтса на посту министра обороны, это первый случай, когда министр обороны принадлежит партии, отличной от партии президента. Во время промежуточного периода обновляется сайт Change.gov, в котором Обама вел блог и размещал видео. Сразу после иннаугурации информация с этого сайта была перенесена на официальный сайт Белого дома Whitehouse.gov.


Prezidentská kandidatura Baracka Obamy

Dne 10. února 2007 ve Springfieldu v Illinois Barack Obama oficiálně oznámil, že se bude ucházet o nominaci Demokratické strany do prezidentských voleb v roce 2008. Jeho strategie byla založená na využití internetu, přes který dostal drobné finační dary od milionů občanů. Nominačního klání se pak zúčastnil spolu s dalšími kandidáty, z nichž největší podporu získala Hillary Clintonová. Zvítězil především díky podpoře mladších, vzdělanějších voličů a afroameričanů (více než 90 % afroameričanů sympatizovalo s Obamou). Menší podporu měl u starších a manuálně pracujících občanů (zde o několik procentních bodů vedl v předvolebních průzkumech kandidát RS) a také u žen a katolíků.

Po posledních primárkách Demokratické strany (3. června 2008) v Jižní Dakotě a Montaně získal Barack Obama definitivně nominaci na prezidentskou kandidaturu (tedy překročil hranici potřebných 2118 delegátů), která mu byla oficiálně přidělena na srpnovém sjezdu Demokratické strany (25. - 28. srpna 2008) v Pepsi Centru v Denveru (Colorado). Stal se tak vůbec prvním oficiálním kandidátem jedné ze dvou největších stran, který nemá bílou barvu pleti.

Dne 23. srpna 2008 oznámil, že za kandidáta na místo viceprezidenta USA za Demokraty si vybral delawareského senátora Joe Bidena, který mj. v Senátu zastává post předsedy Výboru pro zahraniční záležitosti.

Dne 4. listopadu 2008 zvítězil v prezidentských volbách, když porazil republikánského kandidáta Johna McCaina. Po vítězství v prezidentských volbách dne 16. listopadu 2008 na křeslo senátora rezignoval. Obama se stal 43. mužem v úřadu a 44. prezidentem USA. Historicky je vůbec prvním afroamerickým prezidentem Spojených států amerických. 20. ledna složil za přítomnosti téměř dvou milionů lidí ve Washingtonu D. C. slavnostní přísahu a ujal se funkce.

Při své první cestě do Evropy počátkem dubna 2009 se nejprve zúčastnil summitu skupiny G20 v Londýn, poté summitu NATO ve Štrasburku a 4. a 5. dubna summitu USA-Evropská unie v Praze. Zde na Hradčanském náměstí přednesl projev, který se týkal převážně problematiky jaderného odzbrojování a který vyslechlo asi 30 000 lidí.

Ожидания

Начиная с Франклина Рузвельта, первые 100 дней новой администрации были показателем намерений и эффективности президента США. 100 первых дней Обамы закончились 29 апреля. В его интервью с 60 minutes, он сказал, что внимательно изучал «100 дней» Рузвельта. Однако он также добавил, что «100 дней важны, однако что-то могут изменить только первые 1000 дней&raquo. Несмотря на это, первые 100 дней Обамы были предметом явного интереса ещё тогда, когда он стал фактическим кандидатом от Демократической Партии. Несколько новостных гигантов объявили о проектах, сделанных для освещения этого события. Комментаторы прикидывают его шансы справиться с проблемами во внутренней и внешней политике, разобраться в экономических и экологических вопросах. CNN представило список экономических вопросов, которые «Обама и его команда должны решить в первые 100 дней&raquo. Разработка пакета государственных мер по борьбе с финансовым кризисом позиционируется как самая главная задача в настоящее время.
Клайв Смит, британский юрист по правам человека, надеется, что Обама закроет лагерь Гуантанамо в первые 100 дней президентства.

источник: wikipedia

source: wikipedia


Где вы сможете найти еще Барака Обаму:

Результаты голосований и прочее. The first politician of USA. Political situation, polls about politics and voting preference. Online election Уникальный инструмент, целью которого является повышение информированности общественности о политиках и политических партиях, которые влияют на нашу повседневную жизнь. Vote, rating and monitoring of the political preferences Присоединитесь к сообществу пользователей, которые хотят создать общественный форум для свободного политического выбора. Election(s)Meter Discussion Forum Результаты общественного мнения. Онлайн голосования насчет политики и политиков. Election(s)Meter - Sitemap of Elections, politicians, polls, public opinions Присоединитесь к сообществу пользователей, которые хотят создать общественный форум для свободного политического выбора. Elections, politicians, polls, public opinions on Facebook Обзор глобальной политики. External sitemap of Elections, politicians, polls, public opinions Links to Elections, politicians, polls, public opinions Политики и выборы. Голосуйте свободно Links to Public opinion analyses, Elections, politicians, polls Результаты голосований и прочее. Links to Best links to Elections, politicians, polls, public opinions Обзор и результаты голосований. Links to Politicians, polls, public opinions, elections ...


Kde ještě můžete potkat Baracka Obamu na webu:

Veřejné mínění online. Hlasujte ihned! Elections, politicians, polls, public opinions on Facebook
Místo, kde informace, hodnocení, dialog a interakce tvoří demokratickou volbu, která v konečném důsledku ovlivňuje politiky a jejich preference. External sitemap of Elections, politicians, polls, public opinions
Veřejné mínění online. Hlasujte ihned! Links to Elections, politicians, polls, public opinions
Výsledky výzkumu veřejného názoru. Online politická hlasování. Links to Public opinion analyses, Elections, politicians, polls
Politiké analýzy. Online volby. Links to Best links to Elections, politicians, polls, public opinions
Místo, kde informace, hodnocení, dialog a interakce tvoří demokratickou volbu, která v konečném důsledku ovlivňuje politiky a jejich preference. Links to Politicians, polls, public opinions, elections


Барак Обама в новостях (Barack Obama ve světových médiích):

Obama and the Perfect Political Storm на The Wall Street Journal
Why the Obama Administration Will Implode In Weeks на FOX News
Obama to chair UN Security Council session on nuclear disarmament на Earth Times
Report: Obama, Incoming Japanese PM Speak by Phone на Voice of America
Fresh Off Victory, Japanese Party Flexes Muscle на The New York Times


Фотки Барака Обамы (Fotky s Barackem Obamou):


Барак Обама и СуперменБарак Обама


Если хотите проголосовать за или против него, то нажмите на его имя в начале этой записи.

Pokud chcete hlasovat pro nebo proti němu, klikněte na jméno Baracka Obamy na začátku tohoto příspěvku.

Vladimir Putin a Dmitry Medveděv - nejpopulárnější politici v Rusku

3. září 2009 v 15:59 | peace
Hlasujte online o popularitě těchto dvou ruských politiků. Můžete mimojiné psát své komentáře a připomínky ohledně Vaší spokojenosti nebo nespokojenosti s jejich vládou, vkládat zajímavé články a odkazy, týkající se Putina a Medveděva.


Дмитрий Медведев - Dmitry MedveděvC 2 марта 2008 президент Российской Федерации.
The current President of Russia.
Od 2. března 2008 je Medveděv ve funkci prezidenta Ruské Federace.


Život

Otec Medveděva Anatolij Afanasievič Medveděv byl profesorem v Leningradském technologickém institutu. Matka Julia Veniaminovna rozená Šapošnikovová je filoložka, přednáší na Pedagogickém institutu A. I. Gercena, dříve pracovala jako průvodkyně v muzeu. Dmitrij Anatolijevič Medveděv byl jediným potomkem v rodině. Spolu s rodiči žil v bytě v dělnické čtvrti Kupčino na okraji Leningradu. Studoval na právnické fakultě tehdejší Leningradské státní univerzity, na katedře občanského práva. Zajímal se o vzpírání, ve kterém i reprezentoval školu.

V roce 1990 dokončil svoji aspiranturu a získal titul kandidát věd. V letech 1990 až 1999 vyučoval na Leningradské univerzitě, tu v té době přejmenovali spolu s městem Petrohrad. Současně v letech 1990 až 1995 pracoval jako poradce Petrohradského magistrátu Anatolija Sobčaka, kde působil na oddělení pro styk s veřejností. Byl bezprostředním podřízeným Vladimíra Putina. V Smoľnom vypracovával smlouvy, dohody a investiční projekty. Byl na stáži v orgánech samosprávy ve Švédsku. V roce 1998 sa stal předsedou správní rady Bratrského lesoprůmyslového kombinátu, velkého průmyslového komplexu, zabývajícího se těžbou a zpracováním dřeva.

Během roku 1999 se dostal spolu se skupinou lidí z Petrohradu, kterou přivedl Vladimir Putin po odstoupení Jelcina, do vrcholních státních postů v Moskvě. Od června roku 2000 byl předsedou správní rady firmy Gazprom. Ve stejném roce se stal také vedoucím kanceláře prezidenta Ruské federace, vedl předvolební štáb Putina. Od 14. listopadu 2005 byl náměstkem předsedy vlády Ruské federace. Dne 10. prosince 2007 vyhlásila strana Jednotné Rusko a další strany, že podpoří jeho kandidaturu na post prezidenta ve volbách v roce 2008. Dne 7. března 2008 vyhrál v prezidentských volbách, když získal 70,28 % právoplatných hlasů voličů. Dne 7. května 2008 nastoupil na post prezidenta Ruské federace.

Medveděv se v roce 1989 oženil se svojí láskou z dětství Světlanou Vladimirovnou Linnikovou. V roce 1996 se jim narodil syn Ilja. Medveděv má rád hard-rock, je milovník kapel Deep Purple, Black Sabbath, Pink Floyd a Led Zeppelin. Sbírá jejich originální vinylové desky a sám o sobě hovoří, že vlastní všechny nahrávky Deep Purple. Tyto kapely poslouchal ještě jako mladý, sbíral jejich nahrávky i v období, kdy se tyto kapely ocitly na černé listině státem zakázaných projevů západní kultury. V únoru 2008 se Medveděv spolu se Sergejem Ivanovem ukázal na koncertě Deep Purple v Moskvě. I přes nabitý program se nejméně hodinu ráno a hodinu večer věnuje plavání a návštěvám posilovny. Podle vícero názorů je Medveděv člověk mírné povahy s mírně liberálními a pragmatickými názory, schopný organizátor a příznivec Vladimira Putina.

source: wikipedia

Dmitry Medveděv jinde v síti:

viz: Kde jinde můžete najít V.V.Putina?

Dmitry Medveděv ve světových médiích:

Daily Times - Medvedev blasts Ukraine, Baltic states over WWII
ITAR-TASS - Medvedev satisfied with development of strategic partnership with India
Telegraph.co.uk - Russia's President Dmitry Medvedev changes tack over Ukraine
FOX News - Medvedev: Finding Killers of Slain Activists Is Top Priority


Владимир Путин - Vladimir Putin


Бывший президент и нынешний Премьер министр России.
Former President of Russia and the current Prime Minister of Russia.
Bývalý prezident a nynější premier Ruska.

Život

Narodil se 7. října 1952 v sovětském Leningradu. Jeho rodiče byly oba dělníci, otec bojoval jako člen Rudé armády v druhé světové válce, matka zůstala a přežila celou blokádu Leningradu. Putin měl i dva sourozence, narozené ve 30. letech, jeden bratr ovšem zemřel pár měsíců po narození, a druhý na záškrt při německé blokádě Leningradu. Roku 1975 dostudoval práva na leningradské Státní univerzitě. V průběhu studia na vysoké škole se stal členem KGB a KSSS, jejichž členem zůstal až do rozpadu Sovětského svazu roku 1991. V letech 1985-1990 působil jako sovětský špión na území NDR v Drážďaněch. 28. července 1983 se oženil s Ludmilou Alexandrovnou Škrebněvovou, učitelkou španělštiny a bývalou letuškou. Mají dvě dcery: Marii, narozenou roku 1985 a Jekaterinu, narozenou roku 1986.

source: wikipedia

Kde jinde můžete najít V.V.Putina:

Hlasujte pro změnu, Online referendum Первый политик. Политическая ситуация, голосование о политиках и политических предпочтениях. Онлайн голосование. Politiké analýzy. Online volby. Голосование, оценка и мониторинг политических предпочтений Demokratickou formou může každý volně a svobodně vyjádřit politické preference a veřejné mínění. Election(s)Meter - Blog Hlasujte pro změnu, Online referendum Election(s)Meter - Sitemap of Elections, politicians, polls, public opinions Odkazy k zajištění politické rovnováhy, umožňuje zastoupení různým politickým ideálům a potvrzuje tak závazek čestnosti a nestrannosti. Election(s)Meter Discussion Forum Následující je věnované světové veřejnosti proto, aby se každý jednotlivec mohl osobně a aktivně podílet svým názorem a přáním na skutečné politice. Elections, politicians, polls, public opinions on Facebook Volební přehledy a výsledky. External sitemap of Elections, politicians, polls, public opinions Spojte se s komunitou uživatelů, která se zapojuje, aby vytvořila veřejné fórum pro svobodnou politickou volbu. Links to Elections, politicians, polls, public opinions Aktivně vyjádřete své demokratické právo Links to Public opinion analyses, Elections, politicians, polls Demokratickou formou může každý volně a svobodně vyjádřit politické preference a veřejné mínění. Links to Best links to Elections, politicians, polls, public opinions Spojte se s komunitou uživatelů, která se zapojuje, aby vytvořila veřejné fórum pro svobodnou politickou volbu. Links to Politicians, polls, public opinions, elections

Putin ve světových médiích:

The New York Times - V.V.Putin
BBC News - Polish, Russian press welcome Putin gesture
HAARETZ.com - Finland asks Putin to explain nabbed ship incident
EURASIANET.com - GEORGIA: PUTIN IS KEEPING AN EYE ON TBILISI
REUTERS - Putin dashes to Chechnya, shows support for Kadyrov
guardian.co.uk - The second world war: the honourable road to ruin

Deset nejoblíbenějších politiků v USA

3. září 2009 v 15:55 | peace
V tomto příspěvku se nachází 10 nejpopulárnějších politiků ve Spojených Státech. Kliknutím na jméno politika či političky budete přesměrováni na mezinárodní politický hlasovací portál Electionsmeter.com, kde po přihlášení budete moci nejen hlasovat, ale i komentovat, vkládat příspěvky a odkazy týkající se daného politika či političky.


African American clergyman, activist and prominent leader in the American civil rights movement. Afroamerický kněz, aktivista a prominentní vůdce amerického hnutí za občanská práva.

The thirty-second President of the United States.
32. prezident Spojených států amerických.

The first President of the United States of America (1789-1797).
První prezident USA.

The thirty-fifth President of the United States, serving from 1961 until his assassination in 1963. 35. prezident Spojených států úřadující od roku 1961. Byl zavražděn v roce 1963.

Former US Representative and the 2008 Green Party nominee for President of the United States. Bývalá americká poslankyně a v roce 2008 kandidátka Strany zelených na prezidenta Spojených států.

President of the United States, and the first African-American elected. Současný prezident USA a první zvolený Afroameričan v historii Spojených států.

The communications director for U.S. Senator Barack Obama and Obama's 2008 presidential campaign.
Mluvčí Bílého domu, a zástupce pro prezidentskou kampaň zvoleného prezidenta Baraka Obamy.

Joseph Robinette "Joe" Biden, Jr. is the senior United States Senator from Delaware.
Je současným 47. viceprezidentem USA a vůbec prvním římským katolíkem v tomto úřadu.

Democratic politician and the current Governor of New Mexico.
Demokrat a současný guvernér Nového Mexika.

Clinton is the junior United States Senator from New York and was a candidate in the 2008 presidential elections.
Bývalá manželka Billa Clintona a kandidátka na prezidenta Spojených států ve volbách 2008.

Deset nejnavštěvovanějších hlasování

3. září 2009 v 15:49 | peace
Zde vidíte 10 hlasování s největším počtem hlasů podle mezinárodního hlasovacího portálu Electionsmeter.com. Připojte i vy své názory! Kliknutím na název hlasování budete přesměrováni a hned po přihlášení můžete hlasovat, vkládat komentáře a odkazy týkající se toho co Vás zajímá.
The religious belief that humanity, life, the Earth, and the universe were created in their original form by a deity.Legalize Cannabis Flowering plant used for medicinal purposes and as a psychoactive. Marijuana. The cultivation for recreational use is outlawed in most countries.Capitalism versus Socialism Capitalism is an economic system in which capital goods are owned, operated and traded by private individuals, businesses, or corp. ...Afghanistan war The war began on October 7 2001 as the U.S. military operation was launched in response to the September 11, 2001 attacks.Euthanasia Assisted death can be recognised as a reasonable solution to one in last stage. Euthanasia should be humanized and legalized!Popularity European Union I like the European Union or I don't like EU. Vote online!


Political situation in the EU Click, if you are satisfied with the political situation in the European Union. Say, why?Global climate change (warming) Long-term significant change in the "average weather", believe that it is man-made polution.

Political situation in China I am satisfied with the political situation in China. / I'm dissatisfied with the political situation in China.Popularity China 我喜欢中国 I like China / I don't like China. Explain why?